Кафедра документальних комунікацій та бібліотечної справи"Студент року - 2019".

На факультеті документальних комунікацій та менеджменту відбувся п’ятий традиційний конкурс «Студент року – 2019», де визначали найкращих студентів. На конкурсі були присутні: декан факультету проф. І.А. Юхименко-Назарук, заступник декана з виховної роботи доц. О.Р. Савченко, завідувачі кафедрами: доц. Г.В.Сілкова (кафедра документальних комунікацій та бібліотечної справи), доц. С.В. Барановський (кафедра економічної кібернетики), доц. Т.М. Микитин (кафедра менеджменту), доц. Л.В. Заглинська (кафедра економічної теорії).

За звання «Студент року – 2019» змагалися 29 студентів факультету (21 студент кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи, 5 студентів кафедри менеджменту та 3 студентів кафедри економічної кібернетики) в одинадцяти номінаціях.

Оцінювало здобутки студентів журі у складі: ст. викладача кафедри документальних комунікацій тв. бібліотечної справи М.С. Костенко, викладача кафедри економічної кібернетики І.А. Либак, викладача кафедри менеджменту В.В. Марценюка.

Дипломантами номінації «Лідер фахової підготовки» стала магістрантка 5 курсу О.Гунько (освітня програма «Економіка», диплом І ступеня) та магістрантка 6 курсу С. Мельничук (освітня програма «ДІД», диплом ІІ ступеня).

Магістрантки Д. Харчук, Т. Федас, Т. Марченко та В. Ткач (освітня програма «ДІД»), успішно представили номінацію «Професійне досягнення року», оскільки поєднують навчання з роботою за фахом.

В номінації «Переможець олімпіад» журі відзначило студентку 2 курсу Ю. Толкачову (освітня програма «ДІД», диплом ІІ ступеня), яка перемогла на факультетській олімпіаді з інформаційних технологій.

Найкращими громадськими активістами року стали студенти 4 курсу (освітня програма «ДІД», дипломи І ступеня) Г. Бойко, А. Заєць, А. Фойна, І. Комісарчук, О. Ящук.

Дипломи І ступеня в номінації «Спортивне досягнення року» здобули: магістрант 6 курсу (освітня програма «ДІД») А. Бичковський та студент 2 курсу (освітня програма «ДІД») Б. Лещик.

Дипломантами в номінації «Розробник інформаційно-рекламних продуктів» стали магістрантки 6 курсу (освітня програма «ДІД») О. Куліш (диплом І ступеня) та А. Марчук (диплом ІІ ступеня).

Номінацію «Творче досягнення року» представляли магістрантки 6 курсу О. Гоман та А. Ющук (освітня програма «КББ»), студентка 2 курсу Т. Коновалова (освітня програма «МО») та студентка 2 курсу О. Бондарчук (освітня програма «МО») в жанрах «Декоративно-прикладне мистецтво», «Поезія», «Фотографія». Їх творчі доробки були відзначені дипломами І ступеня.

Дипломанткою в номінації «Міс самовдосконалення» стала магістрантка 5 курсу Т. Ковальова (освітня програма «Економіка»). Ведучими року - студенти 2 курсу А. Демчук (освітня програма «ДІД») та М. Рубежанський (освітня програма «Економіка»). Вони які удостоєні дипломів І ступеня за активну участь у культурно-мистецьких заходах факультету 2019 р.

В номінації «Міс ДКМ» перемогу здобула студентка 1 курсу А. Гук-Лавренчук (освітня програма «ДІД»), яка представлятиме факультет на університетському конкурсі краси «Королева РДГУ».

Новацією цьогорічного конкурсу стала участь студентів 1 курсу в номінації «Першокурсник – творче відкриття». Її перші дипломанти - студенти Д. Морозова та О. Монюк (освітня програма «ДІД), які представили чудовий вокальний номер у супроводі гітари, В. Славута та А. Бондарчук (освітня програма «МО») – автори творів з образотворчого мистецтва та фотографії.

Конкурсну програму підготували: декан факультету професор І.А. Юхименко-Назарук (голова оргкомітету), заступник декана з виховної роботи доцент О.Р. Савченко, доцент кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи Т.І. Черніговець (керівник проекту), викладач кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи М.М. Кондратюк (інформаційний супровід).

Вітаємо переможців

Наші переможці

Фотогалерея


Науковці Рівненського державного гуманітарного університету та Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки обговорили особливості діджиталізації навчання в контексті нових можливостей підготовки студентів спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа".

Як діджиталізація впливає на навчальний процес у двох університетах Волині – Рівненському державному гуманітарному університеті та Східноєвропейському національному університеті ім. Лесі Українки? Які особливості електронного навчання у підготовці студентів спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» на кафедрі документальних комунікацій та бібліотечної справи РДГУ й кафедрі документознавства і музейної справи СНУ ім. Лесі Українки?  Продовжуємо обмін думками щодо цих та інших проблем з колегами, які готують фахівців спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа». Цього разу – в роботі ініційованого завідувачем кафедри документознавства і музейної справи СНУ Геннадієм Бондаренком міжкафедрального семінару, що 4 квітня 2019 року відбувся на базі Центру інноваційних технологій та комп’ютерного тестування СНУ ім. Лесі Українки. Жваве обговорення заявлених спікерами семінару (Оленою Герасимчук, Марією Кондратюк, Мариною Костенко, Валентиною Надольською) повідомлень, участь у дискусії завідувача кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи РДГУ Галини Сілкової, викладача Олени Бережняк і наших волинських колег трансформувались в ідею започаткування спільних «Навчально-методичних студій», першим кроком у реалізації якої стане наступна зустріч колег-однодумців, вже в РДГУ.

RDGU - SNU

На сайті РДГУ


Факультету документальних комунікацій та менеджменту - 20 років!

ДКМ

Фотогалерея


"Студент року - 2017".

23 листопада 2017 року відбулася довгоочікувана церемонія нагородження переможців конкурсу «Студент року - 2017» факультету документальних комунікацій та менеджменту РДГУ. До започаткованої нашою кафедрою традиції відзначення наприкінці року кращих студентів спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» цьогоріч доєдналися інші кафедри факультету. Таким чином, за звання «Студента року – 2017» змагалися 15 студентів кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи, 6 студентів кафедри менеджменту та 4 студенти кафедри економічної кібернетики, конкуренція між якими була неабияк високою.

Презентаційній частині конкурсу передувала робота номінантів із формування власного портфоліо, що подавалося до попереднього розгляду та оцінювалося у межах 80 балів доцентом Черніговець Т.І., яка була ініціатором та рушійною силою конкурсу. Під час урочистої частини фіналу конкурсу члени журі оцінювали в межах від 1 до 5 балів виступи та презентації студентів у номінаціях: «Переможець всеукраїнських конкурсів, олімпіад», «Лідер фахової підготовки», «Староста року», «Громадський активіст року», «Спортивне досягнення року», «Розробник інформаційних продуктів», «Творче досягнення року». До програми цьогорічного конкурсу за побажанням кафедр менеджменту та економічної кібернетики додалися дві нові номінації - «Конспект року» (для відзначення студентів, які найбільш старанно занотовують зміст лекцій) та «Дисциплінованість року» (для тих, хто за час навчання в університеті не пропустив жодного заняття).

Завдяки творчому підходу до представлення досягнень конкурсантів, студентські презентації були різноплановими і креативними. Приємним сюрпризом для номінантів став розіграш іменних сертифікатів із додатковими балами до форм сесійного контролю з навчальних дисциплін. Варто відмітити чудову роботу нашої магістрантки Світлана Бондар у якості співведучої концерту. У парі з Віктором Скіцом, студентським деканом факультету, вони створили прекрасний тандем ведучих.

Зі сцени лунали авторські пісні та вірші номінантів конкурсу. Атмосферу заходу визначали надзвичайно позитивні емоції та гордість за наших талановитих студентів. Студентами спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» вперше був виконаний неформальний гімн факультету ДКМ, написаний нашою талановитою магістранткою Щур Оленою. Чудове виконання гімну та постановка, зірвали шквал овацій, що стало феєричним завершенням заходу.

Колектив кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи в черговий раз впевнився, що наші студенти є особистостями, які можуть піднятися над собою і працею та завзяттям щоденно доводять свою талановитість, відповідальність на обраному шляху, громадську активність. Не зважаючи на формальну цифру у дипломі, Ви всі (Віталій Кос, Максим Буняк, Наталія Гольонко, Дмитро Полюхович, Василь Ткачук, Ірина Сарапіна, Софія Шелкова, Ольга Млодзяновська , Ольга Куліш, Яна Рябчук, Олена Щур, Марія Дем’янюк, Вероніка Приходько, Ольга Стасюк, Марія Дума) для нас - переможці/перші, адже серед вас - і найкращі старости, і непересічні та щирі творчі особистості, і відповідальні студенти та достойні лідери фахової підготовки, і ті, хто прекрасно розуміється й вміє використовувати новітні програмні продукти для створення інформаційних матеріалів. Зичимо вам подальших перемог і віримо, що Ви не зупинитеся на досягнутому! Сподіваємося, що переможці конкурсу стануть взірцем для наших студентів і черговий конкурс «Студент року» збере ще більшу кількість достойних учасників!

Вітаємо переможців

Наші переможці

Фотогалерея


21 листопада 2017 - відбувся брейн-ринг, присвяченого 20-річчю факультету документальних комунікацій та менеджменту РДГУ.

За перемогу змагалися чотири команди студентів спеціальностей: менеджмент, документознавство та інформаційна діяльність, економічна кібернетика. Кафедру ДКБС представляли дві команди - "Інформаційні месники" та "Smart student", які посіли друге і третє місце відповідно. Гра пройшла у веселій та дружній атмосфері!

Учасники

Фотогалерея


Георгіївський монастир на Козацьких Могилах

Монастир

Фотогалерея


Доброю традицією для кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи РДГУ стала успішна участь наших студентів у Всеукраїнських олімпіадах зі спеціальності «ДІД».

У 2016–2017 навчальному році учасниками ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «ДІД», що відбувся в Одеському національному політехнічному університеті, стали студенти Ірина Сарапіна (IV курс) та Ольга Воробей (V курс, ОКР «магістр»).

Вітаємо з впевненою перемогою Ірину Сарапіну, яка посіла перше місце у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «ДІД» серед студентів ОКР бакалавр, продовживши тим самим традицію перемог наших студентів у фахових всеукраїнських олімпіадах.

Диплом


14 грудня 2016 - відбулася церемонія нагородження переможців, уже традиційного для нашої кафедри, конкурсу "Студент року - 2016".

Вітаємо переможців

Наші переможці

Фотогалерея


Круглий стіл.

«Підготовка бібліотечних кадрів очима бібліотекарів практиків»

28 жовтня 2016 року відбувся круглий стіл «Підготовка бібліотечних кадрів очима бібліотекарів-практиків» за участі викладачів кафедри документальних комунікацій та бібліотечної справи Рівненського державного гуманітарного університету Сілкової Г. В. – завідувача кафедри, канд. пед. наук, доцента; Жук В. М. – канд. пед. наук, доцента; Швецової Г. М. – докт. іст. наук, професора; Мілясевич І. В. – канд. пед. наук, доцента; Бандилко Л. Ф. – канд. іст. наук, доцента; Пасічник Л. П. – канд. іст. наук, доцента; Шатрової М. Б. – канд. іст. наук, доцента; Трачук Л. Ф. – канд. іст. наук, доцента; Остапчук Ю. А. – канд. наук із соціальних комунікацій, доцента; викладачів – Бабенко Ж. В., Костенко М. С., Карпюка Д. В. та працівників Наукової бібліотеки Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП).

В ході засідання круглого столу обговорювалися підходи до організації діяльності бібліотек, широке коло питань з теорії і практики інноваційної діяльності і пріоритети розвитку бібліотечної справи на найближчі роки. Було наголошено, що професійні вимоги до бібліотечних працівників завжди залишались високими, оскільки для вирішення завдань бібліотечної роботи потрібні відповідні професійні знання, завдяки яким бібліотекар може комплексно охопити напрямки діяльності книгозбірні, визначити позитивні та негативні тенденції в її роботі, послідовно вирішуючи складні завдання, що стоять перед бібліотекою, зокрема: формування інформаційного ресурсу, удосконалення бібліотечно-бібліографічного обслуговування та надання бібліотечних послуг з використанням новітніх технологій, нові підходи до інформаційного забезпечення навчального процесу у ВНЗ.

Під час обговорення працівникам Наукової бібліотеки НУВГП були надані консультації та методичні поради. У підсумку учасниками засідання було вироблено спільну точку зору щодо обговорюваних питань. Зазначалось, що зміни, оновлення, прогрес у бібліотечній справі передбачають подальше вдосконалення форм і методів діяльності. Бібліотекам необхідно бути креативними, наполегливо рухатися вперед, зміцнювати позиції зберігаючи традиційні функції та водночас надаючи актуальні послуги, бути невід’ємною частиною наукового та навчального процесів. Бібліотекарі Наукової бібліотеки зі своєї сторони поділилися досвідом практичного використання автоматизованих бібліотечних систем «УФД/БІБЛІОТЕКА» та створення і наповнення цифрового репозиторію.

Захід відбувся в теплій та дружній обстановці. Обмін досвідом виявився дуже корисним, адже справити позитивне враження на сучасного читача, зробити бібліотеку яскравою, показати нестандартний зміст і форму, внести елементи новизни – завдання не із легких.


Меморіальна дошка.

18 жовтня 2016 р. на фасаді навчального корпусу факультету документальних комунікацій та менеджменту Рівненського державного гуманітарного університету (вул. Толстого, 3) було відкрито меморіальну дошку в пам'ять про Героя Небесної Сотні, Героя України, волинянина Едуарда Гриневича – випускника спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність». Ритуал освячення здійснив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. Разом із духовенством, представниками влади, громадськості, керівництвом університету, колективом і студентами факультету документальних комунікацій та менеджменту світлу пам’ять Едуарда Гриневича вшанували його сестри – Тетяна і Наталія й наречена Світлана.

Едуард Гриневич – людина великої сили духу, котрий, не вагаючись, віддав своє молоде життя (на момент смерті йому було 28 років) під час буремних подій Революції гідності. Едуард завжди вирізнявся добротою і тактовністю, які поєднувалися із внутрішньою стійкістю та ідейністю. В моменти найбільшої небезпеки він залишався справжнім героєм і до останнього стояв на барикадах, обороняючи Гідність та Незалежність своєї України. 20 лютого 2014 р. о 10 год. 25 хв. життя героя зупинилось на восьмій барикаді Майдану (по вулиці Інститутській) від пострілу снайпера.

Герой Небесної Сотні знайшов вічний спокій у рідній землі села Деревок Любешівського району Волині. Він відійшов у вічність заради свободи України, заради щасливої долі нашого народу. Пам’ятаймо!

Меморіальна дошка


Вітаємо студентку 5-го курсу Бричник Юлію з заслуженим І-м місцем у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності: 8.02010501 "Документознавство та інформаційна діяльність".

Диплом


10 лютого 2016 року відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Проблеми розвитку документно-інформаційних систем у сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі»

Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції


9 грудня 2015 - відбулася церемонія нагородження переможців конкурсу "Студент року - 2015".

Вітаємо переможців

Наші переможці

Фотогалерея

 
Copyright ® 2022 - Кафедра документальних комунікацій та бібліотечної справи
Розробка - Роман Крет